Agnieszka Górecka

terapeutka TSR, praktyk oddechem, trenerka rozwoju osobistego, pedagog, wiceprezeska Fundacji Edukacji Społecznej

Jestem pedagogiem (skończyłam Wydział Pedagogiczny na Uniwersytecie Warszawskim), ukończyłam I i II etap szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i jestem w procesie certyfikacyjnym  na terapeutę TSR w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jestem trenerką rozwoju osobistego, po rocznej szkole przy Stowarzyszeniu Profesjonalistów Psychoterapii i Psychoedukacji "Wspólna". Ukończyłam też roczną szkołę Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii przy Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Jestem praktykiem oddechu, ukończyłam w Warszawie Nową Szkołę Oddechu, która była prekursorem obecnej Szkoły CUUD Coachingu Oddechem, której również jestem absolwentką. Znajdziesz mnie na liście rekomendowanych coachów oddechem www.oddechcoaching.pl/spolecznosc. 

 

Jestem specjalistką w zakresie zdrowia psychoseksualnego i doradczynią w punkcie testowania w kierunku HIV. Pełnię funkcję Wiceprezeski Zarządu Fundacji Edukacji Społecznej.  Jestem współautorką poradników metodycznych dla nauczycieli z zakresu edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia. Angażuję się w  kampanie i wydarzenia szerzące wiedzę nt. zdrowia psychicznego i psychoseksualnego.

Prowadząc indywidualne konsultacje psychologiczne z dorosłymi w nurcie TSR,  sesje oddechowe i warsztaty korzystam ze swojego 15-letniego doświadczenia w pracy z ludźmi, które systematycznie rozwijam i poszerzam, poprzez udział w kursach i warsztatach. Swoją pracę poddaję na bieżąco superwizji.

W pracy i życiu codziennym bliska jest mi idea Porozumienia bez Przemocy (NVC) wg. Rosenberga. Ukończyłam roczną Szkołę Trenerów i Liderów Komunikacji opartej na empatii w „Dojrzewalni Róż”.

Wieloletnia praca z osobami żyjącym z nieuleczalną chorobą - wirusem HIV, uwrażliwiła mnie na potrzeby klientów znajdujących się w głębokim życiowym kryzysie. Z kolei własna choroba - niepłodność - stała się dla mnie początkiem długiej, trudnej i niezwykle cennej drogi. Ku macierzyństwu, odwadze, zaufaniu i ku lepszemu poznaniu samej siebie. Mniej rozumieć, więcej czuć - stało się dla mnie drogowskazem w tej podróży. Dziś będąc mamą cudownego małego człowieka - Lilii - wspieram inne kobiety mające problem z zajściem w ciążę.

W swojej pracy łączę założenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Porozumienia bez Przemocy, czerpiąc jednocześnie z narzędzi i praktyk, które bardzo cenię (m.in.integracji oddechem i integrującej obecności Colina Sissona,  pracy z ciałem m.in. wg. A.Lowena, terapii systemowej, medytacji, pracy z przekonaniami, terapii tańcem, kobiecych kręgów, technik oddechowych, tantry).

W kontakcie z drugim człowiekiem kieruję się uważnością, otwartością, empatią i zaufaniem, że dzieje się dokładnie to, co na ten moment dla danej osoby właściwe i że to ona wie najlepiej, co jest dla niej najlepsze.

Przeczytaj, co o pracy ze mną sądzą osoby, które odbyły ze mną indywidualne sesje oddechowe

lub były na moich warsztatach.

Weronika

Coaching oddechu dał mi możliwość poznania, przeżycia i poczucia własnych emocji. Jest to metoda, która mnie zaskoczyła i jednocześnie dała dostęp do obszarów dotąd niezgłębionych.  Oczywiście nie byłoby to możliwe bez wsparcia Agnieszki. Od samego początku miałam poczucie, że jestem "w rękach" właściwej osoby, która posiada ogromną wiedzę na ten temat i która chętnie się nią dzieli. Jest przy tym empatyczna i wrażliwa na to co dzieje się podczas poszczególnych sesji. Nie wyobrażam sobie współpracy w tym obszarze z inną osobą. Dziękuję Aga ;-).

Jeśli ktoś szuka drogi do poznania siebie i samorozwoju warto zdecydować się na coaching oddechem z Agnieszką Górecką - sprawdziłam i polecam :-)

KASIA

Łagodność, w połączeniu z jej uważnością i świadomością pozwalają dotrzeć, z poczuciem bezpieczeństwa, do przestrzeni, do których nie zawsze chcemy, czy mamy odwagę zajrzeć. Czuć też, że Agnieszka autentycznie się cieszy razem z Tobą z twoich odkryć i doświadczeń.

MONIKA

Byłam ciekawa czym coaching oddechem jest. Trzygodzinny warsztat pozwolił mi poczuć, jak oddech pomaga zatrzymać się i wyraźniej przyjrzeć temu, co aktualnie przeżywam: nie odpychać, nie „przechodzić dalej”, a przyjąć to, co się dzieje takim, jakie jest i wtedy zrobić kolejny krok. No i chcę więcej oczywiście. Oddech to potężne narzędzie, a warsztaty z Agnieszką pokazały mi, jak można z niego skorzystać.