Babskie Wianki to mój autorski projekt, który powstał z myślą o kobietach, które tak jak ja kiedyś, mają trudność z zajściem 
w ciążę
. Nieistotne, czy starasz się o dziecko kilka miesięcy, czy kilka lat. Jeśli jest to dla Ciebie:

  • bardzo trudny życiowo moment,

  • zmagasz się z uczuciem bezsilności,strachu, rozpaczy, niezrozumienia, złości, czy poczucia winy,

  • czujesz, że izolujesz się od ludzi, świata, rezygnujesz z wielu wartościowych dla Ciebie rzeczy, bo priorytetem jest ciąża i dziecko,

  • jesteś zagubiona i masz wiele wątpliwości, co dalej w związku z doznanymi niepowodzeniami,

  • próbujesz różnych metod, by wesprzeć się w staraniach o dziecko,

  • szukasz alternatywy do klasycznej terapii psychologicznej,

    napisz do mnie i podziel się tym, co u Ciebie. Przyjdź na konsultację psychologiczną, sesję oddechową lub warsztat.

6 długich lat starań o dziecko. Szok i zaskoczenie, diagnoza - niepłodność idiopatyczna.
Paraliżujący lęk, niemoc, zalewający smutek, strach o przyszłość i mój związek. Ale też tląca się nadzieja, determinacja, odwaga, działanie. To w skrócie moja droga do macierzyństwa.

Gdy sama starałam się o dziecko, pomoc i wiara najbliższych, że wszystko będzie dobrze, była bardzo ważna. Przychodziły jednak momenty, że niewystarczająca. Kiedy było mi naprawdę ciężko, kiedy chciało mi się "wyć", łzy lały się strumieniami i bałam się jak nigdy wcześniej, bardzo potrzebowałam kogoś, kogo ta sytuacja bezpośrednio nie dotyczy. Kogoś obcego, specjalisty, którego mój stan i emocje "nie będą raniły".

Dlatego właśnie stworzyłam Babskie Wianki. By kobiety w podobnej sytuacji, jak ja wtedy, miały miejsce, gdzie mogą skorzystać ze wsparcia. Miały przestrzeń na podzielenie się swoimi myślami, emocjami i znalezienie najlepszych dla nich rozwiazań.

 

Uciekanie przed trudnymi uczuciami jest pułapką. Twój stan emocjonalny, otwarcie się na przeżywanie również tego, co bardzo bolesne, odzyskanie kontaktu z ciałem, poczucie gdzie są w nim spięcia, wreszcie oddychanie z uważnością, to klucz również do Twojej płodności.

Kiedy dbasz o równowagę - sięgasz po to, co oferuje medycyna, ale  i nie zapominasz o swoim czującym wnętrzu - łatwiej dojść do celu.

Ja szukałam pomocy u psychologa, na różnorodnych warsztatach rozwoju osobistego, kobiecych kręgach, u fizykoterapeutów, masażystów i specjalistów medycyny alternatywnej. Jestem wdzięczna ludziom, których na tej drodze spotkałam i sobie za wytrwałość i odwagę, by sięgać po trudną prawdę o sobie. Spotkałam się ze swoimi przekonaniami, otworzyłam na to co trudne z dzieciństwa, na swoją niedoskonałość i kruchość.

Bez ściemniania zobaczyłam siebie prawdziwą, nieidealną, z nagromadzonym w ciele bólem, zaciśnięciem miednicy
i napięciami. Dało mi to wszystko siłę, by mimo dziesiątek testów z jedną kreską, bolesnych zabiegów, obdarcia z intymności na kolejnych fotelach lekarskich, nieudanych prób ....., dziś słyszeć codziennie najpiękniejsze słowo na świecie - MAMO.

Jeśli poczułaś, że mogę być osobą, która może Ci pomóc, zapraszam Cię na konsultacje psychologiczne, indywidualne sesje oddechowe i warsztaty.

Przyjdź na pierwsze spotkanie, poznajmy się osobiście i zadecyduj, czy w Twojej podróży powędrujemy przez jakiś czas razem.

Zajrzyj też koniecznie na mój funpage na Facebooku :-)

Prawa autorskie : Agnieszka Górecka.   Zdjęcia : Weronika Kołakowska Photography

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now